Nemsiz ve Kuru Eller İçin Etkili El Bakımı Önerileri
06.01.2024

Nemsiz ve Kuru Eller İçin Etkili El Bakımı Önerileri

  1. Isı ve Su Sıcaklığına Dikkat!

Ellerinizi yıkarken çok sıcak su kullanmaktan kaçının. Aşırı sıcak su, cildinizi kurutabilir. Ilık su kullanmak, ellerinizin doğal yağlarını koruyacaktır.

  1. Özel El Yıkama Ürünlerini Tercih Edebilirsiniz

Elleriniz için özel olarak formüle edilmiş yumuşatıcı ve nemlendirici el yıkama ürünleri kullanın. Paraben veya sülfat içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

  1. Nemsiz ve Kuru Ellerinizi Ölü Hücrelerden Arındırın

Kuruluk beraberinde ölü derileri de getirecektir. Ellerinizde tam bir pürüzsüzlük ve yumuşaklık istiyorsanız öncelikle ellerinizi ölü hücrelerden arındırmalısınız. Arındırıcı, Yenileyici ve pürüzsüzleştirici formülü ile Vogami A-R-P Peeling tercih edebilirsiniz https://www.vitamido.com/vogami-pro-botanic-technology-a-r-p-peeling.html

Haftada bir veya iki kez el peelingi yaparak ölü cilt hücreleri temizlemek, nemlendiricinin cildinize daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olur. Peeling ile ölü hücrelerden arındığımıza göre diğer adımları inceleyebiliriz

  1. En Önemli Adım: Nemlendirme

Ellerinizi her yıkamadan sonra veya elleriniz kuruduğunda hemen nemlendirici bir krem veya losyon uygulayın. Özellikle doğal yağlar içeren ürünler kullanmayı tercih edebilirsiniz. İçeriğinde Rosa Damascena ve doğal yağlar içeren Vogami El Bakım Kremi  https://www.vitamido.com/vogami-nemlendirici-onarici-el-bakim-kremi.html ultra nem ve onarıcı özellikleriyle kuru eller için önemli bir ürün.

  1. Doğru Beslenme

Vitaminler ve mineraller, cildinizin sağlığını destekler. C vitamini, E vitamini ve omega-3 yağ asitlerini içeren bir beslenme, ellerinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir.

Isı ve Su Sıcaklığına Dikkat!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.